Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Dworze Gdańskim

AKTUALNOŚCI, strona 1:

21 LISTOPADA DZIEŃ PRACOWNIKA SOCJALNEGO

Utworzono dnia 21.11.2022
21 listopada - Dzień Pracownika Socjalnego
Pracownik socjalny to zawód, misja i powołanie. To wielka odpowiedzialność i ciężka praca, do której potrzeba niezwykłych ludzi. Jak trudno sprostać wszelkim trudnościom i problemom życiowym, zdajemy sobie sprawę wszyscy. Jednak tylko pracownik socjalny wie, jaką satysfakcję przynosi wykonywanie trudnego zawodu. Dyrekcja Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Dworze Gdańskim składa wszystkim pracownikom socjalnym oraz pracownikom pomocy społecznej serdeczne podziękowania za troskę i serce wkładane w wykonywaną pracę, poświęcenie oraz gotowość do niesienia pomocy. Życzymy satysfakcji z pełnionych obowiązków. Zdrowia, wytrwałości oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.”
 
czytaj dalej na temat: 21 LISTOPADA DZIEŃ PRACOWNIKA SOCJALNEGO

PODPROGRAM 2021-EFEKTY

Utworzono dnia 21.11.2022

PODPROGRAM 2021 – efekty

  1. (OPL)Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Dworze Gdańskim realizował Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa Podprogram 2021 współfinasowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, którego celem było zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach w ramach środków towarzyszących w okresie  grudzień 2021 r. – październik 2022 r.
  2. Osoby potrzebujące otrzymały bezpłatnie artykuły spożywcze:
  • warzywne i owocowe (groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy,  powidła śliwkowe);
  • skrobiowe (makaron jajeczny)
  • mleczne (mleko UHT),
  • mięsne (szynka drobiowa, szynka wieprzowa mielona, filet z makreli w oleju),
  • cukier (cukier biały),
  • tłuszcze (olej rzepakowy),
  1. Pomoc żywnościowa trafiła do 863 osób znajdujących się w trudnej sytuacji

życiowej z województwa pomorskiego

     Wydaliśmy osobom potrzebującym:

 20,10302 ton żywności;

   3962  paczek żywnościowych;

  1. W ramach Podprogramu 2021 realizowaliśmy również działania towarzyszące skierowane do osób korzystających z pomocy żywnościowej. W ramach tych działań przeprowadziliśmy łącznie   2 warsztaty  edukacyjne w których wzięło udział  12 osób

5 . Rodzaje warsztatów:

• Edukacji ekonomiczne – 1  spotkanie dla  6 uczestników

• Niemarnowania żywności - 1  spotkanie dla  6 uczestników

czytaj dalej na temat: PODPROGRAM 2021-EFEKTY

KAMPANIA 19 DNI PRZECIWKO PRZEMOCY I KRZYWDZENIU DZIECI I MŁODZIEŻY

Utworzono dnia 02.11.2022

Co roku przez pierwsze 19 dni listopada w ramach ogólnoświatowej Kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży wraz z innymi instytucjami, placówkami i organizacjami mówi się głośno o bezpieczeństwie, szacunku, empatii i skutecznym reagowaniu na przemoc. W związku z powyższym  Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Zespol Interdyscyplinarny biorą udział  w tegorocznej  Kampanii w trakcie której podejmowane będą wspólne działania na rzecz profilaktyki dotyczącej krzywdzenia. Kampanię w Polsce koordynuje  Fundacja poDrugie  zajmująca się prawami dzieci i kobiet – Women’s World Summit Foundation. Chcielibyśmy zaprosić Państwa do włączenia się do tej wyjątkowej i ważnej akcji!

Szczegóły w linku poniżej Kampania 19 dni | Fundacja PoDRUGIE

 

czytaj dalej na temat: KAMPANIA 19 DNI PRZECIWKO PRZEMOCY I KRZYWDZENIU DZIECI I MŁODZIEŻY

BEZPŁATNA WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU REHABILITACYJNEGO

Utworzono dnia 18.10.2022

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Spolecznej w Nowym Dworze Gdańskim dzięki wspołpracy z Fundacją  Eco Textil od Was dla Was otworzył dla mieszkańców gminy Nowy Dwór  Gdański wypożyczalnię specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego całkowicie bezpłatnie. -  To już 9. placówka tego typu w województwie pomorskim. Działalność wypożyczalni jest możliwa dzięki odzieży, którą oddajemy do specjalnych pojemników.

Sprzęt dostępny w asortymencie wypożyczalni

W wypożyczalni znajdującej się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej przy ulicy Plac Wolności 20 dostępne są różne rodzaje sprzętu. Wózki, które pomagają w przemieszczaniu się osobom niepełnosprawnym motorycznie, kule ortopedyczne, wykorzystywane przez osoby po doznanych urazach lub zabiegach operacyjnych. Dają podparcie przy chodzeniu  i pomagają w utrzymaniu równowagi, odciążają niesprawną kończynę. Do dyspozycji są również chodziki rehabilitacyjne, które będą ułatwiać chodzenie, utrzymanie pionowej postawy oraz przewożenie bagażu podręcznego.

Jak wypożyczyć sprzęt?

Z asortymentu wypożyczalni mogą korzystać osoby potrzebujące na zasadzie wypożyczenia sprzętu na określony czas. Po sprzęt można zgłosić się osobiście, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym i uzgodnieniu terminu odbioru.

Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc do Pani Urszuli Inczewskiej pod numer telefonu 55 247 22 39

Sprzęt można wypożyczyć również poprzez stronę internetową

Warto dodać, że sprzęt można zamówić także online. Dodatkowo, w wypożyczalni internetowej do dyspozycji są również łóżka rehabilitacyjne z materacami przeciwodleżynowymi oraz rowery trójkołowe w trzech rozmiarach. Osoby potrzebujące mogą korzystać ze sprzętu całkowicie za darmo, pokrywają jedynie koszt dostarczenia i odebrania przesyłki.

 

Jak wypożyczyć sprzęt w wypożyczalni internetowej?

Sprzęt z wypożyczalni internetowej jest dostępny całkowicie bezpłatnie dla osób prywatnych. Aby otrzymać konkretną rzecz, dana osoba powinna wypełnić wniosek dostępny na stronie Fundacji Eco Textil. Wniosek rozpatrywany jest w przeciągu 24 godzin.

 

Więcej informacji jest dostępnych na stronie www.ecotextil.pl w zakładce Wypożyczalnia.

 

czytaj dalej na temat: BEZPŁATNA WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU REHABILITACYJNEGO

TERMINY WYDAWANIA ŻYWNOŚCI NA MIESIĄC WRZESIEŃ 2022

Utworzono dnia 28.09.2022

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że żywność w ramach POPŻ,  będzie wydawana  w dniu 27 oraz 28 WRZEŚNIA 2022 roku  dla mieszkańców zakwalifikowanych w ramach wytycznych. Żywność wydawać będą pracownicy socjalni tut. Ośrodka

Informujemy ponadto, że żywność będzie  wydawana z magazynu  mieszczącego się na ul. Plac Wolności ( byłe ABK) od godz 11.00-15.00 w wtorek oraz od godziny 11.00- 16.00 w środę

 

czytaj dalej na temat: TERMINY WYDAWANIA ŻYWNOŚCI NA MIESIĄC WRZESIEŃ 2022

SZKOŁA DLA RODZICÓW EDYCJA II

Utworzono dnia 09.09.2022

Drogi Rodzicu !

Jeśli:

Masz problemy z „dogadywaniem się” ze swoim dzieckiem, doświadczasz poczucia bezradności związanych z wychowywaniem oraz masz wrażenie że pomimo Twoich starań i dobrych chęci dzieci się Ciebie nie słuchają

To „Szkoła dla rodziców” edycja II -jest czymś dla Ciebie.

Szkoła dla rodziców to cykl 12-stu 2 godzinnych zajęć warsztatowych na których porozmawiamy o tym:

 

• jak zrozumieć nasze dziecko

• jak porozumieć się z dzieckiem

• jak poradzić sobie z obawami i lękami związanymi z dorastaniem dziecka

• jak radzić sobie z agresją dziecka i zachowaniami autoagresywnymi

 

Zajęcia rozpoczynają się 21 września o godz. 14.15 w Żuławskim Klubie Seniora.

Zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu:

– telefonicznego z pracownikami socjalnymi MGOPS bexzpośrednio ze swoich rejonów zamieszkania

– mailowego: sekretariat @mgopsndg.pl

Zajęcia są bezpłatne

Ilość miejsc ograniczona.

czytaj dalej na temat: SZKOŁA DLA RODZICÓW EDYCJA II

STYPENDIA SZKOLNE NA ROK 2022/2023

Utworzono dnia 09.09.2022

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w MNowym Dworze Gdańskim przypomina , że wydawanie i przyjmowanie wniosków na stypendia szkolne odbywa sie od 01.09.2022 do 15.09.2022 w pokoju nr 4 lub nr 6 w godzinach:

poniedziałek od 8.00 do 10.00

wtorek od 08.00 do 10.00

środa od 13.00 do 15.00

czwartek od 08.00 do 10.00

piątek od 08.00 do 10.00

czytaj dalej na temat: STYPENDIA SZKOLNE NA ROK 2022/2023

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWAIDOMOŚCI FAS

Utworzono dnia 09.09.2022

Światowy Dzień Świadomości FASD

 

 

9 września obchodzimy  Światowy Dzień Świadomości FAS, czyli Alkoholowy Zespół Płodowy. 

Święto to obchodzone jest na świecie corocznie 9 września i rozpoczyna się punktualnie o godzinie 9:09 od 1999 roku. Powtarzające się dziewiątki w dacie i godzinie mają symboliczną wymowę: 9 miesięcy ciąży bez alkoholu.

Święto ma na celu uświadomienie (nie tylko przyszłym matkom) skutków picia alkoholu w czasie ciąży, jego wpływu na rozwój płodu, a w przyszłości – na możliwy, nieprawidłowy rozwój dziecka.

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Dworze Gdańskim włącza się w obchody Światowego Dnia Świadomości poprzez zorganizowanie  spotkania informacyjno-edukacyjnego pn. ANI KROPLI WIĘCEJ FASD które odbędzie się dnia 09 września 2022 r.  o godz. 10:00 w Ośrodku Pomocy Społecznej  w Nowym Dworze Gdańskim przy ul. M. Konopnickiej 19. Działanie to realizowane jest w ramach Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie.

czytaj dalej na temat: ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWAIDOMOŚCI FAS

Zmiana do Wytycznych Instytucji Zarządzającej dla Instytucji Pośredniczącej i beneficjentów dotyczące działań realizowanych w ramach POPŻ 2014-2020 wspófinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2021

Utworzono dnia 09.08.2022

Zmiana do Wytycznych Instytucji Zarządzającej dla Instytucji Pośredniczącej i beneficjentów dotyczące działań realizowanych w  ramach POPŻ 2014-2020 wspófinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2021

 

„Pomocą żywnościową w ramach PO PŻ mogą być objęte osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, spełniające kryteria określone w art. 7 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2020 r. poz. 1876, z późn. zm.) i których dochód nie przekracza 220% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej, tj. 1 707,20 PLN dla osoby samotnie gospodarującej i 1 320,00 PLN dla osoby w rodzinie”. 2) Ilekroć w załącznikach do Wytycznych jest mowa o kryterium dochodowym uprawniającym do pomocy żywnościowej w ramach PO PŻ, ich treść ujednolica się odpowiednio. Niniejsze wytyczne stosuje się od 1 stycznia 2022 r.

 

czytaj dalej na temat: Zmiana do Wytycznych Instytucji Zarządzającej dla Instytucji Pośredniczącej i beneficjentów dotyczące działań realizowanych w ramach POPŻ 2014-2020 wspófinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2021

2022/2023

Utworzono dnia 26.07.2022

Uwaga wnioski na okres świadczeniowy 2022/2023 i okres zasiłkowy 2022/2023 wydawane będą od 01.08.2022r.

Wypełnione, podpisane wnioski przyjmowane będą wraz z odpowiednimi dokumetami po uprzednim umówieniu się na jego złożenie pod numerem telefonu 55 506 55 34   -  55 506 55 39

w godzinach obsługi klienta:

poniedziałek                                w godzinach od 8:00 do 12:00
wtorek w godzinach od 8:00 do 12:00
środa w godzinach od 13:00 do 15:30
czwartek w godzinach od 8:00 do 12:00
piątek w godzinach od 8:00 do 12:00

 

REJESTR JEDNOSTEK SPECJALISTYCZNEGO PORADNICTWA ŚWIADCZĄCYCH POMOC OSOBOM DOTKNIĘTYM PRZEMOCĄ DOMOWĄ Z TERENU WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO

Utworzono dnia 26.07.2022

W związku z Uchwałą Nr 16 Rady Ministrów z dnia 1 lutego 2021 r. w sprawie ustanowienia Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie na rok 2021, zobowiązujących Wojewodę do przekazania do dnia 31 lipca każdego kolejnego roku, bazy zaktualizowanych danych, o których mowa w Obszarze II Programu – Ochrona i pomoc osobom dotkniętym przemocą w rodzinie pkt 2.1.3, przekazuję w załącznikach niezbędny zakres informacji w celu ich upowszechnienia w podległych jednostkach. Zebrane dane teleadresowe dotyczą informacji o funkcjonujących na terenie województwa pomorskiego jednostkach publicznych i niepublicznych prowadzących specjalistyczne poradnictwo, zapewniających miejsca noclegowe, świadczących pomoc dla osób i rodzin dotkniętych przemocą w rodzinie, realizujących programy korekcyjnoedukacyjne i programy psychologiczno-terapeutyczne dla osób stosujących przemoc w rodzinie oraz Specjalistycznych Ośrodków Wsparcia dla osób doświadczających przemocy w rodzinie.

czytaj dalej na temat: REJESTR JEDNOSTEK SPECJALISTYCZNEGO PORADNICTWA ŚWIADCZĄCYCH POMOC OSOBOM DOTKNIĘTYM PRZEMOCĄ DOMOWĄ Z TERENU WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO

INFORMATOR DLA SENIORA 2022

Utworzono dnia 15.07.2022

Informator Seniora (edycja 2022)  został przygotowany w ramach projektu socjalnego  przez  Miejsko–Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Dworze Gdańskim.   

     Informator stanowi swoiste kompendium wiedzy. Opracowanie z roku na rok  poddawane jest modyfikacjom tak, aby informacje w nim zawarte były użyteczne oraz odpowiadały potrzebom naszych seniorów. Gromadzone i aktualizowane informacje dotyczą m. in. sfer pomocy instytucjonalnej, środowiskowej, zdrowia, edukacji,  kultury i rozrywki oraz życia publicznego.

Biorąc pod uwagę fakt, iż osoby starsze często wymagają wsparcia ze względu na wiek, choroby czy niepełnosprawność w Informatorze Seniora udostępniono informacje ułatwiające odnalezienie właściwej instytucji oraz krótki i przystępny opis oferty, z jakiej senior może skorzystać. Zaprezentowano również wykaz miejsc zrzeszających osoby starsze, jak i rozwijające ich zainteresowania, np. Żuławski Klub Seniora, Żuławski Ośrodek Kultury itp. Ponadto w tegorocznym wydaniu zawarto informacje z zakresu bezpieczeństwa seniorów, praktyczne wskazówki postępowania w sytuacjach zagrożenia i nie tylko, wykazano punkty nieodpłatnej pomocy prawnej  i psychologicznej.

Przedstawiamy wersję pdf do pobrania w formie zalącznika.

Informujemy ,że Informator w formie wydrukowanej jest do pobrania z Ośrodka Pomocy Spolecznej

czytaj dalej na temat: INFORMATOR DLA SENIORA 2022

GMINNY PROGRAM PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY W RODZINIE ORAZ OCHRONY OFIAR PRZEMOCY W RODZINIE W GMINIE NOWY DWÓR GDAŃSKI NA LATA 2022-2024

Utworzono dnia 14.07.2022

Szanowni Państwo!

Zachęcamy do udziału w konsultacjach społecznych Gminnego Progrmu Przeciwdzialania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Gminie Nowy Dwór Gdański na lata 2022-2024

Uwagi można składać do dnia 20.07.2022  za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz na nasz adres pocztowy.

Zgłaszania uwag należy przesłać na adres: sekretariat@mgopsndg.pl

W tytule wiadomości należy wpisać „Konsultacje projektu Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Gminie Nowy Dwór Gdański na lata 2022-2024

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Spolecznej

Ul. Konopnickiej 19

82-100 Nowy Dwór Gdański

Z dopiskiem na kopercie: „Konsultacje projektu Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Gminie Nowy Dwór Gdański na lata 2022-2024

czytaj dalej na temat: GMINNY PROGRAM PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY W RODZINIE ORAZ OCHRONY OFIAR PRZEMOCY W RODZINIE W GMINIE NOWY DWÓR GDAŃSKI NA LATA 2022-2024

WARSZTATY TOWARZYSZĄCE POPŻ- PODPROGRAM 2021

Utworzono dnia 13.06.2022

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Dworze Gdańskim informuje, że w dniu 10.07.2020 r. od godz. 10:00 w MGOPS odbyły się  warsztaty ekonomiczne oraz program edukacyjny dot. zdrowego odżywiania oraz przeciwdziałania marnowaniu żywności w ramach działań towarzyszących, dla osób zakwalifikowanych do POPŻ Podprogram 2021  , które poprowadziła  Pani Barbara Bukowska

 

czytaj dalej na temat: WARSZTATY TOWARZYSZĄCE POPŻ- PODPROGRAM 2021

Biuletyn Informacji Publicznej

NASZA PLACÓWKA

Miejsko-Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej
w Nowym Dworze Gdańskim
ul. Konopnickiej 19
82-100 Nowy Dwór Gd.
Tel. 55 247 22 39
Faks 55 506 55 41
 
 
Godziny otwarcia:
poniedziałek, wtorek, czwartek
7:30 - 15:30
środa
7:30 - 16:30
piątek
7:30 - 14:30
                                                                                                                                                                                 
                                                                                         

                                                                                          

                                                                                       

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Grudzień 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 157

W poprzednim tygodniu: 354

W tym miesiącu: 327

W poprzednim miesiącu: 1299

Wszystkich: 127437